во

Новото чудо на „Хуавеј“ голем удар за ривалите: Моќен, а поволен

Кинескиот производител „Хуавејj“ го претстави својот нов паметен телефон — „Хуавеј енџој 10s“ . Уредот псоедува сензор за отисок на прсти и трострука задна камера.

Новиот модел има олед окран со големина од 16 сантиметри и резолуција од 2.400 x 1.080 пиксели.

На врвот е сместена предната камера од 16 мегапиксели.

Од задната страна е сместена троструката камера со глаен сензор од 48 мегапиксели. исто така поседува широкоаголен сензор од 8 мегапиксели и сензор за длабина од 2 мегапиксели. Уредот има и скенер за отисоци од прсти.

Паметниот телефон користи „Кирин“ 710F процесор. Има 6 GB RAM и 64 GB внатрешна меморија за складирање на податоци.

Опремен е со батерија од 4.000 mAh со опција за брзо полнење.

Уредот е опремен со системот EMUI 9.1, засновано врз „Андроид 9 Пај“, поточно има „Гугл“ сервиси и апликација.

Што мислите?

Напишано од zabavnomk

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вчитување…

0

Избегнувајте Сончање и стрес

Windows 10 недостатоците ги учи корисниците колку е важен бекапот.