во

Избегнувајте Сончање и стрес

За кожата на телото и лицето да биде убава, потребна е сооедветна нега. Тоа не важи само за жените, туку и за мажите. На кожата потребен и е посебен третман во летниот период, затоа избегнувајте прекумерно сончање со што би спречиле појава на пеги, младежи или бори. Мажите кој не пушат имаат поубав и посјаен тен а многу е важно и што користат за миење. Сапунот ја суши кожата, и поради тој фактор стручњаците препорачуваат производи кои се наменети за чистење на лицето.

Во голема мера влијае и стресот кој е неизбежен во секојдневниот живот. Обидете се барем да не се нервирате поради секоја ситница.

Мажот на кого му е стало да биде здрав, убав и негуван, води сметка што јаде. Избегнува брза храна, грицки, благо, газирани сокови и алкохол. Многу е важно да се храните здраво а тоа подразбира редовно конзумирање на овошје, зеленчук, протеини и житарици. И, секако да се занимавате со спорт.

Што мислите?

Напишано од zabavnomk

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вчитување…

0

Google Play полн со опасни апликации

Новото чудо на „Хуавеј“ голем удар за ривалите: Моќен, а поволен