Повеќе објави

 • во

  Златни правила за нанесување на парфем

  Скоро секоја жена, уште како девојка дознала за парфемот, кој соврсено ја опишува и со години не се откажала од него. Односот на карактерот на една жена и нејзиниот парфем стана легенда, бидејки мирисот кој жената го носи на своите рамена на сите јасно им става до знаење, која е она всушност. Нанесувањето на парфемот […] Повеќе

 • Trending Hot Популарно

  во

  Мед со ротквица, кромид и жалфија

  Доколку сакате што побрзо да се ослободите од настинката попратена со кашлање, болки во грлото и други симпоми, традиоциналната медицина ви нуди стари проверени рецепти кои датираат уште од времето на нашите прабаби, па дури и нивните баби. Истакнуваат дека во подготовката треба да се биде упорен за да се постигне целосна ефикасност. * Бела […] Повеќе

 • Hot

  во

  Природни лекови против габична инфекција на ноктите

  Габичните инфекции на ноктите се честа појава. Во почетокот заболувањето почнува со промена на бојата на ноктот во жолтеникава, а потоа со задебелување на ноктената плоча, при што ноктот станува искривен и кршлив, дури постои и голема шанса за нивно опаѓање.Кожата околу и под нокттите може да биде воспалена, па затоа освен ноктите, треба и […] Повеќе

 • во

  Киселата зелка одлична за вашиот имунитет

  Киселата зелка се смета за намирница која го чисти желудникот и цревата, а истовремено ја смирува напнатите живци и влијае на поголемо производство на крв. Значењето на бактеријата на млечната киселина од киселата зелка, која ја одржува цревната флора здрава,бидејки на тој начин се зголемува целокупниот имунитет на организмот. Чаша сок од кисела зелка, познато […] Повеќе

 • Trending Hot Популарно

  во

  Сок и чај од Аронија за регулирање на притисокот

  Аронијата својата полуларност ја има добиено благодарејки на тоа што ја подобрува циркулацијата, ги зајакнува крвните садови и го намалува ризикот од срцеви заболувања. Доколку имате проблеми со крвната слика во исхраната воведете ја аронијата од ова зрнесто овошје. Аронијата својата популарност ја има добиено благодарејки на тоа што ја подобрува циркулацијата, ги јакне крвните […] Повеќе

 • Trending

  во

  Грав за здраво срце и крвни садови

  Добар е извор на магнезиум кој од две добри причини се смета за антистресен минерал, важен за работа на мускулите и нервниот систем. Гравот е одлична исхрана за подобрување на здравјето на вашето срце. Оваа мешунка е богат извор на диетални влакна, кои помагаат во намалување на холестеролот и создавање на фолна киселина, а тука […] Повеќе