Повеќе објави

 • во

  Напиток за чистење на белите дробови

  Пушењето е причина за ракот на белите дробови во повеќе од 85 посто од случаевите, дури и да не сте склони кон овој порок, секојдневно вдишување на поприлично нечист воздух кој ги прља вашите бели дробови, па затоа на истите им е потребно и чистење. Овој напиток потикнува исфрлање на штетните хемиски супстанци  и катранот […] Повеќе

 • во

  Во борба против подуеноста: Народната медицина има решение

  Подуеноста е присуство на гасови кои можат да бидат многу непријатно. За среќа, народната медицина нуди решение за овој проблем. Припремете чај од камилица или нане, додадете малку мед или лимун, потоа нека зоврие. Делотворен е и чајот од ѓумбир. Исечете 4-6 кругчиња, прелијте ги со 300 ml зовриена вода и оставете да отстои покриено […] Повеќе

 • во

  Андроид уредот може да биде хакиран и додека гледате слика

  Бидете внимателни кога на својот паметен телефон отворате слика која сте ја преземале од интернет или сте ја примиле преку порака или емаил апликација. Самото глеање на слики може да го хакира вашиот Андроид благодарејки на новоткриениот критична ранливост која блијае на милиони уреди кои ја користат најновата верзија на оперативниот систем на Гугл, од […] Повеќе

 • Hot Популарно

  во

  Уред кој Wi-Fi сигналот го претвора во струја

  Научниците објавија неверојатна вест – измислиле уред кој би можел да не ослободи од многу полначи и тоа така што ќе собира енергија од Wi-fi сигналот, пишува Science Ae Alert. Во иднина, уредот нема само да собира енергија, туку ќе може да ја претвора и во електрична енергија со која ќе може да се полнат батерии […] Повеќе

 • Hot

  во

  Во Русија започна продажба на телефони кои не можат да се хакираат ниту прислушкуваат

  Во Русија започна масовна продажба на телефони со криптозаштита “Kruiz-K” кој е невозможно да се хакира ниту да се прислушува, соопшти за Спутник во прес службата на компанијата “Rosteh”. Телефонот е веќе во продажба. Цената на еден уред чини околу 85.000 рубљи. Приватни лица не можат да го купат, туку само правни лица и тоа […] Повеќе

 • Hot Популарно

  во

  Овака изгледа велосипед кој се движи по бранови

  Откако стана познат по дизајнирање на автомобили за Volkswagen и BMW, господинот Јосеф Рубау за себе си си постави нов предизвик – да креира велосипед! Шпанскиот изумител ја оформил компанијата RedShark Bikes и започал да се занимава со дизајнирање и продажба на велосипеди кои се движат по вода. Ова едноставно возило им овозможило на спортските […] Повеќе

 • Trending

  во

  Како да го заштитите вашиот паметен телефон од Хакери

  Можеби на вашиот паметен телефон не чувате државни тајни, но сигурно чувате информации кои би можеле да им послужат на хакерите за кражба на идентитетот или пари од банкарска сметка. Доколку сакате да се заштитите од хакери, инсталирајте ги сите ажурирања на софтверот штом тоа постане достапно.Но кога ќе инсталирате апликација за паметен телефон добро […] Повеќе

 • во

  Златни правила за нанесување на парфем

  Скоро секоја жена, уште како девојка дознала за парфемот, кој соврсено ја опишува и со години не се откажала од него. Односот на карактерот на една жена и нејзиниот парфем стана легенда, бидејки мирисот кој жената го носи на своите рамена на сите јасно им става до знаење, која е она всушност. Нанесувањето на парфемот […] Повеќе

 • во

  Анкета

  Верувате ли во љубовта? zabavnomk Повеќе

 • Trending Hot Популарно

  во

  Мед со ротквица, кромид и жалфија

  Доколку сакате што побрзо да се ослободите од настинката попратена со кашлање, болки во грлото и други симпоми, традиоциналната медицина ви нуди стари проверени рецепти кои датираат уште од времето на нашите прабаби, па дури и нивните баби. Истакнуваат дека во подготовката треба да се биде упорен за да се постигне целосна ефикасност. * Бела […] Повеќе

 • во

  Природни лекови против габична инфекција на ноктите

  Габичните инфекции на ноктите се честа појава. Во почетокот заболувањето почнува со промена на бојата на ноктот во жолтеникава, а потоа со задебелување на ноктената плоча, при што ноктот станува искривен и кршлив, дури постои и голема шанса за нивно опаѓање.Кожата околу и под нокттите може да биде воспалена, па затоа освен ноктите, треба и […] Повеќе

Покажи повеќе
Честитаме! Стигнавте до крајот на интернетот.