во

Сок и чај од Аронија за регулирање на притисокот

Аронијата својата полуларност ја има добиено благодарејки на тоа што ја подобрува циркулацијата, ги зајакнува крвните садови и го намалува ризикот од срцеви заболувања.

Доколку имате проблеми со крвната слика во исхраната воведете ја аронијата од ова зрнесто овошје. Аронијата својата популарност ја има добиено благодарејки на тоа што ја подобрува циркулацијата, ги јакне крвните садови и го намалува ризикот од срцеви заболување.

Ова овошје ја спречува и појавата на дијабетес. Зрелите плодови на аронијата содржат големи количини фенол, кој го дезинфикува ефикасно крвотокот и телото, а влијае и на брзо зараснување на раните.

Аронијата го спречува и згрутчувањето во крвните садови и го држи крвниот притисок подалеку од опасната зона. Затоа сокот или чајот од Аронија се препорачува на луѓе кои имаат проблем со крвниот притисок.

Што мислите?

Напишано од zabavnomk

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вчитување…

0

Време е за чизми

Киселата зелка одлична за вашиот имунитет