во

Киселата зелка одлична за вашиот имунитет

Киселата зелка се смета за намирница која го чисти желудникот и цревата, а истовремено ја смирува напнатите живци и влијае на поголемо производство на крв.

Значењето на бактеријата на млечната киселина од киселата зелка, која ја одржува цревната флора здрава,бидејки на тој начин се зголемува целокупниот имунитет на организмот.

Чаша сок од кисела зелка, познато како расол, се смета за идеален зимски напиток.

Што мислите?

Напишано од zabavnomk

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вчитување…

0

Сок и чај од Аронија за регулирање на притисокот

Зошто се расправаме