во

Зошто девојките ги одбиваат момците

Девојките често не сакаат да бидат со момци кои се симпатични ако знаат фека они се во нив заљубени “до уши” – покажало истражувањето кое е работено на Универзитетот во Индијанаполис. Научниците дошле до сознанија дека причината за одбивање е стравот дека ќе бидат повредени, и затоа уште во стартот велат дека несе интересни. Студијата покажала дека тоа важи за 65 посто од студентките, кои објасниле дека ако мислат дека таа приказна нема иднина, само би ги повредиле добрите момци со врска за една ноќ

Истражувачите уште и откриле дека момците во главно немаат такви морални дилеми, бидејки не размислуваат дали ќе ги повредат девојките или не кои прифатиле да бидат со нив. Тие, стои во објаснувањето на студијата, сметаат дека ако им се овозможи прилика да бидат со особа која им се допаѓа, треба да ја искористат,

Што мислите?

Напишано од zabavnomk

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вчитување…

0

Грав за здраво срце и крвни садови

Кој и зошто го избегнува сексот