во

Време е за чизми

Иако претходните денови не зборуваат така, календарот одамна ни сугерира дека е стигнато времето на чизмите. Некој веќе ги носи, но поради шареноликоста на моделите со сигурно е тешко да се издвојат некои заеднички епитети за сите нив. Сепак нешто, може да се заклучи…

Најпрво која и да ја изберете должина оваа сезона, нема да згрешите. Се носат кратки чизми кои едвај поминуваат преку зглобовите, но и изразито долги, кои на големо го прекриваат коленото, а некои дури и до средина на бутовите. Во оптег се и оштри и заоблеми врвови, во зависност од моделот. На каубојките, нешто малку повеќе гламурозни од останатите ( бидејки се изработени од змијска кожа ), секако очекувате шпиц. Сепак, се издвојуваат оние со нешто повеќе заоблеми врвови.

После долго време, кога станува збор за боја, на модната сцена се врати белата или, да бидеме попрецизни, нијанса на бела и кафена. Доколку се определите за нив, знајте дека светлите чизми можат да бидат листа утка и да делуваат евтино доколку не се стилизирате од глава до пети. Истовремено со кафеавите чизми готово да нема грешка, каки со сивите и црните. Особите кои сакаат екстравагантни модели на располагање се бордо, кафеави, темновиолетови, двобојни, повеќебојни или дури чизми со глитер кои, оваа есен не се наменети исклучиво за свечени прилики.

Што мислите?

Напишано од zabavnomk

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вчитување…

0

Маска и крема од киви

Сок и чај од Аронија за регулирање на притисокот