Во Русија започна продажба на телефони кои не можат да се хакираат ниту прислушкуваат

Во Русија започна масовна продажба на телефони со криптозаштита “Kruiz-K” кој е невозможно да се хакира ниту да се прислушува, соопшти за Спутник во прес службата на компанијата “Rosteh”.

Телефонот е веќе во продажба. Цената на еден уред чини околу 85.000 рубљи. Приватни лица не можат да го купат, туку само правни лица и тоа во било која количина.

„Rosteh“ објави дека во својот апарат има инсталирано оперативен систем од сопствено производство.

Што мислите?

Напишано од zabavnomk

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вчитување…

0

Овака изгледа велосипед кој се движи по бранови

Уред кој Wi-Fi сигналот го претвора во струја