во

Во борба против подуеноста: Народната медицина има решение

  • Подуеноста е присуство на гасови кои можат да бидат многу непријатно. За среќа, народната медицина нуди решение за овој проблем.
  • Припремете чај од камилица или нане, додадете малку мед или лимун, потоа нека зоврие. Делотворен е и чајот од ѓумбир. Исечете 4-6 кругчиња, прелијте ги со 300 ml зовриена вода и оставете да отстои покриено 10 минути. Засладете со мед и пијте пред или после јадење заради подобро варење.
  • Можете да изедете и лажица семки од ким и од нив да направите крекери, и потоа јадете ги секогаш кога ќе осетите непријатност и проблеми со варењето. Сипена лажица семки од анасон исто така се делотворни во борбата против грчеви и гасови.
  • Наутро, на празен стомак, испијте чаша топла вода со 1-2 лажици исцеден лимун, Напитокот е здрав,нуди енергија, воспоставува добро варење и помага во слабеењето. Можете да припремите и сок од цел лимун и сода бикарбона. Во чаша прво исцедете го лимунот потоа додадете лажица сода бикарбона. Мешавината ќе почне да пени, потоа во нејзе додадете вода. Се добро измешајте додека не се раствори сода бикарбоната, потоа полека пијте од течноста.

Што мислите?

Напишано од zabavnomk

Коментари

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вчитување…

0

Андроид уредот може да биде хакиран и додека гледате слика

Напиток за чистење на белите дробови